Kedi Türleri

Bengal Kedisi Irk Özellikleri ve Bakımı

Bengal kedisi, asil görünümü ve uysal yapısı ile en çok tercih edilen kedi ırkları arasında yerini almaktadır. Özellikle sahiplerine düşkün olmaları ile tanınan bu kediler gerek görünümleri gerek uysal yapıları ile kedi sahiplenmeyi düşünen kişilerin bir numaralı tercihleri arasında yer almaktadır. İlk defa bu kedi türünü sahiplenmeyi planlayan kişilerin de çokça merak ettiği konuların başında Bengal kedisi özellikleri ve Bengal kedisi bakımı gelmektedir. Eğer siz de aklınızdaki soru işaretlerini gidermek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edebilir ve Bengal kedileri hakkında pek çok detayı öğrenebilirsiniz.

Bengal Kedisi Özellikleri

Bengal kedileri, ilk defa ABD’de yetiştirilmeye başlanmıştır. Bengal kedileri, dış görünümleri gereği vahşi dursalar da aslında hiç de vahşi olmayan, sahiplerine düşkün ve uysal bir kedi türüdür. Tüylerinin rengi sebebiyle leoparı andıran bu kedi türü çevik, güçlü ve oyuncu olmalarının yanı sıra en uysal kedi türleri arasında yer almaktadır.

Bengal kedileri her ne kadar uysal olsalar da bazen dokunulmaktan ve kucağa alınmaktan hoşlanmayabilir. Ancak, sahiplerine düşkün olmaları sebebiyle sahiplerinden ilgi görmek ve sık sık sevilmek de isterler. Diğer kedi türlerinin aksine şaşırtıcı bir şekilde suya düşkün olan Bengal kedileri balık avlamada da iyidir. Bu kedilerin suya olan düşkünlükleri de bu kedi ırkının en büyük avantajları arasındadır zira ne kadar kirlenirse kirlensin kedinizi yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Bengal kedileri oyuncu bir tür oldukları için kedi oyuncakları sayesinde kedinizi rahatlıkla meşgul edebilir, canının sıkılmasını önleyebilirsiniz.

Bengal Kedisi Bakımı

Kısa ve kalın tüy yapıları, Bengal kedilerini bakımı kolay kedi türleri arasına sokmak için yeterlidir. Tüylerini haftada bir taramanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra kedi diş fırçası ile dişlerini düzenli bir şekilde fırçalayarak kedinizin ağız sağlığını da koruyabilirsiniz.

Tüm kedi türleri gibi Bengal kedileri de sağlıklı kalmak için gerekli besinlere ihtiyaç duymaktadırlar. Bu sebeple, kaliteli kedi mamaları satın almalı ve kedinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinleri aldığından emin olmalısınız.

Kendinize en uygun kedi türünü bulmak için sitemizdeki diğer yazılara göz atabilirsiniz

Ayşe Dinç

Ben Ayşe. Çocukluğumdan gelen kedi sevgimi büyüdüğümde profesyonelliğe çevirdim. Hayvan bilimi üzerine bir çok tez yazıp yıllarımı en çok sevdiğim canlılar olan hayvanlara özelliklede kedilere adadım. Şimdi burada tüm bilgi ver birikimlerimi paylaşıyorum

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. en sevdiğim cins bengal özellikleri hakkında çok fazla bilgi sahibi oldum teşekkür ederim

  2. Bengal kedisinin asil ve tatlı duruşunu biliyordum da bu kadar ayrıntılı olduğunu bilmiyordum bu site sayesinde kedimin ırkını özelliklerini öğrendim Çok teşekkür ediyorum.

  3. en sevdiğim cins bengal özellikleri hakkında çok fazla bilgi sahibi oldum teşekkür ederim

  4. Çok güzeller çok hoş bir kedi türü. Bengal kedileri her ne kadar uysal olsalar da bazen dokunulmaktan ve kucağa alınmaktan hoşlanmayabilir.

  5. Bengal Kedisi hakkında fazla bir bilgim yoktu sayenizde detaylı öğrenmiş oldum teşekkürler

  6. Çok asil bir ırk. özellikleri ve bakımı ile gerçekten kısa ve öz bir makale olmuş. tşkler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu