Kedilerde Beslenme

Kediler Neden Yemek Yemez?

Kedilerle yaşama konusunda acemi olan kişiler özellikle çoğu zaman kediler neden yemek yemez? sorusu ile bizleri karşılamaktadır. Kediler genel olarak yemek yemeyi seven bir yapıya sahiptir. Ancak eğer yemek yemiyorsa bu durumun arkasında pek çok durumdan bahsetmek mümkün olacaktır.

 Eğer böyle bir problem bulunuyorsa öncelikle kedilerin davranışları yakından takip edilmesi gerekmektedir. Yemek yememenin dışında farklı bazı belirtileri de yer alıyorsa bu durum oldukça ciddi bir sebepten kaynaklanıyor olabilir. Kediler üzerinde iştahsızlık problemi çoğu zaman meydana gelen bir sıkıntıdır. Ancak ciddi bir sorun belirtmediği gibi çok önemli problemlerin nedeni haline de gelebilir.

Kedilerin Yemek Yememe Nedenleri

Kediler üzerinde bazı durumlarda yemek yememe gibi problemler meydana gelmesi normaldir. Bu durum hemen hemen her canlıda meydana gelir. Kediler yemek yememe gibi durumlar doğrultusunda aynı zamanda hızlı bir şekilde kilo verme problemleri ile karşılaşmaktadır. Bu durum karşısında ise karaciğer yetmezliği gibi ciddi problemler meydana gelmektedir. Bundan dolayı kedinin problemi uzun süredir devam ediyorsa mutlaka bir veterinere danışılması gerekmektedir.

Kedilerde Yemek Yememe ve Hastalık

Kediler neden yemek yemez? probleminin çoğu zaman cevabı hastalık problemleri olmaktadır. Özellikle kedi gibi bir canlı üzerinde iştahsızlık meydana gelmesi bir problem olduğunu ifade eder. Aniden ortaya çıkan yemek yememek gibi istekler doğrultusunda pek çok hastalık bulunabilmektedir.

 Başta enfeksiyon olmak üzere bağırsak problemleri, kanser ve böbrek hastalıkları gibi sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Konu dahilinde direkt aklı kötü düşünceler getirmek doğru olmayacaktır. Bahsedilen ciddi problemlerin yanı sıra basit bir sağlık problemi ihtimali de söz konusu olmaktadır. Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen işlemler doğrultusunda kısa bir sürede tedavi işlemi gerçekleşmektedir.

Kedilerde Yemek Yememe ve Aşılanma

Kediler neden yemek yemez? konusunda dair sıklıkla karşılaşılan ilk durum aşılanmadır. Bilindiği gibi kedilerin rutin olarak gerçekleşen bazı aşıları bulunmaktadır. Bu aşılanma süreçleri içerisinde kediler yan etki olarak iştahsızlık problemi ile karşılaşmaktadır. Yaşanılan bu problem içerisinde kişilerin endişelenmesine gerek yoktur. Aşı kaynaklı yaşanılan sıkıntılar geçici bir durum haline gelir.

Kedilerde beslenme

Ayşe Dinç

Ben Ayşe. Çocukluğumdan gelen kedi sevgimi büyüdüğümde profesyonelliğe çevirdim. Hayvan bilimi üzerine bir çok tez yazıp yıllarımı en çok sevdiğim canlılar olan hayvanlara özelliklede kedilere adadım. Şimdi burada tüm bilgi ver birikimlerimi paylaşıyorum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu