Köpeklerde Beslenme

Köpekler Portakal Yer Mi?

Köpekler portakal yer mi? Köpek sahibi bir çok kişi her gün köpeklerine ne yedirip yediremeyeceğini araştırıyor. Can dostumuz köpekler insanlar gibi insanların yediği her şeyi yemelerini sağlayan omnivor eğilimlere sahip olsalar da bu onlara her şeyi yedirmenin doğru olduğu anlamına gelmez..

Köpekler portakal yer mi? Köpekler portakal yiyebilir mi? Köpekler için portakal zararlı mı? Köpekler için portakal faydalı mı? Sorularının cevaplarını sizler için hazırladık.

Köpekler Portakal Yiyebilir Mi.

Köpekler portakal yiyebilir mi? sorusunun cevabı evet köpekler portakal yiyebilirler. Köpekler için tüm meyve sebzeler güvenli olmasa da veterinerler ufak miktarlarda portakalın tüketilmesinin iyi olduğu yönünde görüş bildirmektedir.

Portakal Köpekler İçin Faydalı Mı?

Portakal sodyum oranı düşük olan potasyum ve bir miktar liften oluşan bir besindir. Bu nedenle portakal 1/4 oranında verildiğinde köpekler için sağlıklı bir yiyecektir. Ayrıca köpeğiniz için bir c vitamini kaynağı olduğu gibi bağışıklık sistemine de katkı sağlayacaktır.

Portakalın Köpekler İçin Tehlikesi Var Mı?

Portakalın köpekler için herhangi bir zararı olmasa da dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bunlardan birincisi Portakal şeker bakımından az sayılmayacak bir orana sahiptir. Köpeğinizin çok fazla portakal tüketmesi gastrointestinal rahatsızlığının ortaya çıkmasına neden olabilir. Köpeğinizi ilk aşamada daha küçük miktarlarda portakal vermeyi deneyin. Portakalın kabuksuz olduğundan ve çekirdeklerin çıkarıldığından emin olun.

Köpeğiniz portakalı çok severek tüketse bile tüm atıştırmalık yiyeceklerin köpeğinizin günlük aldığı kalori miktarının %10 undan fazla olmamasına dikkat edin. Bu oranı aşmamak sindirim sorunlarının ve aşırı kilonun önüne geçecektir.

Portakal kabukları köpeğiniz için zehirli değildir fakat köpeğinizin sindirim sistemini tıkayabilir ve kurtarmak için tek çözüm ameliyat etmek zorunda kalınabilir.

Barış Genç

Ben Barış. 10 yıllık bir köpek eğitmeniyim. Hayatımı en sevdiğim dostlarım köpeklere adadım. Bu konudaki tecrübelerimi burada siz değerli okuyuculara paylaşmaktan zevk duyuyorum

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu